Popis jednotlivých variant cestovních připojištění

Hlavními dostupnými variantami připojištění jsou tato: úrazové, zavazadla, storna, odpovědnost, sport

Jaké jsou jejich charakteristiky?

Úrazové pojištění: jeho cílem je kompenzovat pozůstalým ztrátu blízké osoby, nebo v případě trvalých následků úrazu kompenzovat finančně bolestné a ztížení společenského uplatnění.

Pojištění zavazadel: jde o úhradu škody na zavazadlech a osobních věcech v případě odcizení, poničení nebo ztráty. Je třeba se podívat u tohoto pojištění do jakého limitu pojišťovny hradí, obvyklá taxa je 20.000 Kč, takže nespoléhejte na nějaké větší rány, které tímto připojištěním určitě nepokryjete. Musí jít také o běžné věci, které se na daný typ cesty berou a určitě pojišťovny nahradí ztracené či ukradené peníze například.

Pojištění odpovědnosti za škodu: Jde o velmi dobré pojištění, které rozhodně doporučujeme. Hradí za vás škody na zdraví či majetku, které způsobíte dalším osobám svou nešikovností. Jelikož např. ve vyspělých zemích může jít o značné až milionové částky, rozhodně nespoléhejte na štěstí, mohlo by se vám to krutě vymstít a v podstatě vás finančně zruinovat.

Pojištění storna zájezdu: může se stát, že dostanete výpověď v práci, zemře vám příbuzný, narodí se potomek, nastoupíte do nové práce..To vše mohou být důvody proč na cesty neodjedete. Pojišťovna vám pak bude kompenzovat náklady-storna např. letenky, autopůjčovny, ubytování cestovní kanceláře apod, které vám vznikly s nevyužitou cestou.

Pojištění sportovních aktivit: v základním typu pojištění bývají zahrnuty pouze rekreačně provozované sportovní činnosti, které jsou v rámci dovolené a zcela ojediněle nebezpečné. Pokud jedete na cestu za účelem sportu jako např. lyžování, na hory, horolezectví, extrémní potápění apod. pak se raději připojistěte. Ne každá pojišťovna vám vše pojistí, nicméně je třeba se podívat, každá pojišťuje jinak a proto je dobré využít naše srovnání online.

Další možnost jak své cestovní pojištění vylepšit

Cestovní pojistku můžete online vyšperkovat takovými vychytávkami jako je např: rozšíření limitu pojistné ochrany, tedy limitů do kterých za vás pojišťovna platí, rozšířenou či nadstandartní asistencí atd.

CESTOVNÍ
ONLINE POJIŠTĚNÍ